Smykem řízený nakladač Novotný B 961

Kód: 120
12 hodnocení
1 Kč 0,83 Kč bez DPH
Na dotaz
Provozní hmotnost 3350 kg
Jmenovitá nosnost 1200 kg
Max. vysýpací výška 2720 mm
Navršený objem lopaty 0,60 m3
Max. hnací síla 32 kN
Zdvihací síla 24,3 kN
Trhací síla 20 kN
Stoupavost 36%
Max. rychlost pojezdu 12 km/hod
Konstrukce kabiny ROPS/FOPS
Vyrovnání polohy pracovního zařízení hydraulické
Motor Cummins 60 kW / 2200 ot.
Na přání motor YANMAR 51 kW/2800 ot.
Pracovní, ovládací a pojezdová hydraulika REXROTH

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

TPBOBCZ

Technické parametry B961

Technické parametry Smykem řízený nakladač Novotný B 961

Smykem řízené kompaktní nakladače "BOBEK" jsou určeny pro práce v nejrůznějších odvětvích stavebnictví a zemědělství. Pro svoje vysoké manévrovací schopnosti se tyto nakladače uplatňují při pracovně náročných úpravách terénů, přípravách terénu pro stavby, nakládání a přemísťování materiálu, provádění výkopů, zvedání nákladů např. palet atd.

Pomocí jednoduchého systému rychloupínače je možné snadno a rychle připojovat i uvolňovat různá přídavná zařízení, která značně rozšiřují pracovní možnosti – tedy využitelnost těchto nakladačů. Při použití rozsáhlého sortimentu přídavných zařízení se tento stroj stává skutečně všestranným. Lze ho použít k výkopům, skrývce, vyrovnávání terénu, rozrušování asfaltu a betonu, zvedání palet, balíků slámy, sena, šetří těžkou ruční práci při manipulaci ve stodolách a ve stájích (vyhrnování,…)

Jedinečnou předností všech typů nakladačů „BOBEK“ je jejich ovládání. Veškeré pohyby nakladače včetně ovládání výložníku a lopaty (případně jiného přídavného zařízení) se zajišťují pomocí křížových ovladačů s ergonomickými rukojeťmi. Ovládání je velice snadné, nevyžaduje žádnou velkou sílu, čímž prakticky odstraňuje únavu obsluhy z této činnosti.
Další originalitou nakladačů „BOBEK“ je jejich vzhled. Vyznačuje se oblými tvary všech základních partií stroje, využitím plastových krytů střechy kabiny a motorového prostoru.

Pohon nakladačů je odvozen od motoru Cummins (bližší spec.v tech. parametrech) přes hydraulický systém, čerpadla, hydromotory, rozvaděč a ovladače kompletně dodávaných špičkovou firmou Rexroth. Na přání zákazníka jsme schopni dodat stroj s motorem Yanmar a hydraulikou Sauer Danfoss.
Vyrovnávání lopaty při zvedání výložníku je automatické, pomocí vyrovnávacího bloku.
Nakladače jsou vybaveny bezpečnostním systémem, který blokuje hydraulický ovládací okruh (při současném zabrzdění hydromotorů) zvednutím závory v kabině.

Česká strojírenská společnost NOVOTNÝ s.r.o. se zabývá výrobou smykem řízených nakladačů, vyvážecích souprav a svařenců.

Na trhu existuje již od roku 1991.

Stroje C nacházejí své uplatnění ve stavebnictví, zemědělství i v lesním hospodářství. Smykem řízené nakladače NOVOTNÝ jsou zákazníky vyhledávané pro svůj výkonný a zároveň úsporný motor a bezúdržbové řetězové převody.

Díky robustnímu rámu jsou smykem řízené nakladače NOVOTNÝ vysoce odolné a mají velkou nosnost.